Dzīvžogs

 

TŪJAS PEC PASŪTĪJUMA! Tikai pavasarī! 

*Zvaniet vai rakstiet, ja interesē pasūtīt tūjas dzīvžogam!

 

Izvēloties jums piemērotāko dzīvžogu, vispirms jāzina kādam mērķim dzīvžogs kalpos.

Dzīvžogam ir svarīga loma noskaņas veidošanā. Iespējami dažāda lieluma un krāsas, mūžzaļie un lapu dzīvžogi, cirpti un brīvi augoši. Nereti tie kalpo simetrisku nožogojumu veidošanā.

DSC04176 Rietumu tūja Smaragd( Thuja occidentalis Smaragd)

Šī tūja neprasa īpašu cirpšanu, tā veido precīzu, konisku formu. Atkarībā no stādīšanas attāluma, iespējams veidot dzīvžogu, kas sakļaujas un veido viengabalainu sienu, vai arī paliek redzama katras tūjas konusveida forma. Tūja sasniedz 3 m augtumu, 1,5m platumu. Skujas bagātīgi zaļā krāsā. 

 

 

 

 

 

 


FullSizeRender

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

    egles (2)

Asā sudrabegle (Picea pundgens Glauca)  

Izturīgs ir cirpto egļu dzīvžogs, nereti to izmanto kā putekļu un skaņas slāpētāju. Ļoti skaisti dārzā iederas sudrabegles( Picea pundgens Glauca), kā arī Serbijas egle( Picea Omorika), kas veido elegantu sudrabi zaļu, šauri konisku vainagu.

Aso sudrabegli (Picea pundgens Glauca) pie mums var iegādāties līdz pat 2,5m lielus  kokus.

 

 

 

 

Taxus-Baccata Parastā īve(Taxus baccata )

Skaisti izskatās dzīvžogs, kas veidots no parastās īves( taxus baccata). Tas ir mūžzaļš, lēni augošs koks ar sīku zarojumu, kuram pēc cirpšanas labi atjaunojas pumpuri. Tā labi pacieš apgriešanu, tāpēc jau sen īve izmantota mākslīgi veidotiem dzīvžogiem. Taču īves mēdz mūsu klimata apstākļos izsalt, tamdēļ tāds dzīvžogs būs vairāk piemērots valsts Rietumu daļai. 

 

 

 

 

 

 

cratageus hedge Vilkābele (cratageus)

Vasarzaļš lapu koku krūms vai neliels koks. Skaitās vidēji ātraudzīgs, taču aug daudz ātrāk par tradicionālo tūju koku žogu. Ērkšķainās sugas izmanto, lai veidotu necaurejamus dzīvžogus. Dzīvžogu var cirpt, tad tas veidojas biezs un dekoratīvs, taču cērpjot, tas zied sliktāk. Var atstāt necirptu. Augstums katrai vilkābeles šķirnei nedaudz atšķiras, tas var sasniegt no 2,5-7m augstumu. Ziedu krāsas arī ir dažādas, no baltas līdz sarkanai.. Vilkābeles augļus izmanto dažādu ārstniecības  ekstraktu pagatavošanai, bet ziedus tinktūras pagatavošanai.

 

 

 

 

 

 

 

hedge_berberis Bārbele(Berberis)

Bārbeles var stādīt gan regulāros (cērpjamos), gan neregulāros (brīvi augošos , necērpjamos)dzīvžogos. Bārbele ir vasarzaļš dzeloņains krūms, kas aug sausās un saulainās vietās, kas labi pacieš pilsētas gaisa piesārņojumu. Auga izmēri ir dažādi atkarībā no šķirnes, ir krūmi kas sasniedz 15-20cm augstumu, citi līdz pat 4m augstumu. Zināmas apmēram 400 bārbeļu sugas. Dzīvžogiem vairāk piemērota būs bārbele, kas veido lielus krūmus kā  Berberis Thunbergii.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

dzs augi vasara 040 Parastais ceriņš (Syringa vulgaris) ir 4-6 m augsts krūms vai koks ar apaļīgu vainagu. Krūmiem ir spēcīga sakņu sistēma un tieksme veidot sakņu atvases.

Jebkuru ceriņkrūmu var veidot par burvīgu žogu!

Patīk saulainas, no valdošajiem vējiem aizsargātas vietas. Ceriņi labi aug vidēji smagās trūdvielām bagātās smiltīs vai māla smilts augsnēs. Gatavojot augsni stādīšanai, tajā jāiestrādā kālija un fosfāta mēslojumu.

Skatieties sadaļu CERIŅI, lai apskatītu pieejamās šķirnes, vai AUGU SARAKSTU