Bonsai

re01_2 Bonsai kokus iespējams veidot no visdažādākajām koku šķirnēm-ozoliem, priedēm, kļavām, cipresēm, no ziedošajiem kokiem un vīteņaugiem.

Galvenais šajā mākslā ir ievērot noteiktu simetriju vai stilu.

Mūsu klimatiskajiem apstākļiem visiecienītākie ir bonsai veidoti no skuju kokiem kā priede, egle, ciprese, baltegle. Bonsai izveidošana pašā pirmsākumā ir ļoti laikietilpīga un prasa noteiktas zināšanas, taču kopšana jau gatavam bonsai kokam nav nemaz tik sarežģīta.

dzs augi vasara 029 Vizuāli neliels koks iespējams ir vairākus desmitus gadu vecs, jo šāda koka izveidošana prasa vairākus gadus,  tieši šī iemesla dēļ pieauguša koka cena nebūs īpaši lēta.

Formēšana

Formēšana sākas pavasarī, kad vecajam stādam ir parādījušies pumpuri. Formēšanā jāiegaumē  likumsakarība, ka aktīvāk aug dzinumi no augšējo zaru pumpuriem. Ja nogriež augšējo dzinumu, tad aktīvāk aug zemāk novietotie pumpuri.

 

bonsai garden wallpaper Formēšanas galvenais paņēmiens ir zaru apgriešana un pumpuru izkniebšana. Savukārt zaru apgriešanu veic ziemas beigās vai vidū. Šajā momentājābūt skaidram priekšstatam par koka  vēlamo formu. Toties pumpuru izkniebšanu veic pavasarī, kad parādās jaunie dzinumi.